Wirtualny pracownik

Cyfrowy Pracownik, to oprogramowanie służące do automatyzacji zadań opartych na wzorcach i schematach postępowania. Co więcej, Cyfrowy Pracownik to także członek zespołu, stworzony do obsługi procesów, w taki sam sposób, jak pozostali pracownicy organizacji. Jednakże, to co przede wszystkim wyróżnia Pracowników Cyfrowych to bezbłędność i szybkość wykonywanych zadań. W przyszłości będą Oni integralną częścią wszystkich nowoczesnych zespołów.

Cyfrowy Pracownik, dalej zwany również Robotem, pracując przez całą dobę,  może nauczyć się wielu zróżnicowanych procesów, które będzie także w stanie priorytetyzować. Od preferencji klienta zależeć będzie czy Pracownik-Robot działa jako rozwiązanie w chmurze, czy oprogramowanie stacjonarne.

Cyfrowi Pracownicy rewolucjonizują sposób w jaki pracujemy. Wdrażanie wirtualnej siły roboczej jest szybkie, oszczędne i nie wymaga zmian w istniejących systemach informatycznych. Jednak największą korzyścią jest znaczące zwiększenie wydajności wynikające z płynnej i stałej pracy Robota.

Automatyzacja Procesów Biznesowych (ang. RPA – Robotic Process Automation), czy też Pracownicy Cyfrowi świetnie sprawdzają się w przypadku zadań opartych na jasno określonych regułach. Uzupełnienie RPA o uczenie maszynowe (ang. machine learning) oraz technologię AI (artificial Intelligence – sztuczna inteligencja), pozwala organizacjom na automatyzację coraz bardziej złożonych zadań jednocześnie umożliwiając pracownikom koncentrację na pracy mającej dla organizacji znaczenie strategiczne.

Robotic Process Automation

Cyfrowy Pracownik – zwany również Robotem – to część technologii zwanej Robotic Process Automation (RPA). Jest to zarówno podejście jak i klasa oprogramowania.
Do niedawna Cyfrowi Pracownicy wykorzystywani byli głównie do testowania oprogramowania, jednak wraz z rozwojem technologii, nastąpiła ekspansja Robotów na obszary pracy wymagającej wiedzy i umiejętności podejmowania decyzji. Obecnie Roboty szkolone są, by podejmować wyzwania związane z pracą z każdym systemem informatycznym. Znakomicie sprawdzają się również w zakresie powtarzalnych i opartych na regułach czynnościach.

Oprogramowanie tego typu spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Robot nie zapamiętuje i nie przechowywuje żadnych danych. W środowisku produkcyjnym wykorzystuje się te same poziomy dostępów do aplikacji, jak w przypadku pracy wykonywanej przez ludzi. Ponadto wdrożenie robota nie wymaga żadnych zmian w istniejących systemach.

Złożone systemy informatyczne wymagają ogromnego nakładu pracy, powtarzalności wprowadzania danych. Ich transformacje za pomocą projektów integracyjnych, fuzji integracyjnych, outsourcing’u, bądź implementacji korekt bywają czasochłonne. Cyfrowy Pracownik wnosi znacznie bardziej ekonomiczne i szybsze rozwiązania, co w konsekwencji niweluje długotrwałe i kosztowne potrzeby modernizacji do zera.

Cyfrowi Pracownicy pozwalają osiągnąć korzyści porównywalne z outsourcing’iem, jednak przy zachowaniu większej kontroli nad działaniem procesów, wynikającej z pozostawienia ich wewnątrz organizacji.
Partnerami Digital Workforce są liderzy technologiczni tj. Blue Prism oraz UiPath.

Technologia Blue Prism

Firma Digital Workforce dostarcza narzędzia RPA oparte na technologii Blue Prism w formie środowiska Robot as a Service („robot jako usługa”) w prywatnej chmurze i platformie Azure. Blue Prism jest pionierem i jednym z wiodących światowych dostawców oprogramowania RPA.

Największymi atutami technologii Blue Prism są: skalowalność, możliwość ponownego wykorzystania zaprojektowanych rozwiązań, mniejsze wymagania związane z utrzymaniem oraz wbudowany dostęp do usług kognitywnych  i sztucznej inteligencji.

TECHNOLOGIA UIPATH

Firma Digital Workforce dostarcza narzędzia RPA oparte na technologii UiPath w formie środowiska Robot as a Service („robot jako usługa”) na platformie Azure.

Do największych atutów technologii UiPath należą szczególne rozwiązania do automatyzacji fron-end, darmowa wersja programu na okres próbny oraz bardzo otwarte podejście do procesów automatyzacji.

Środowisko Robot-as-a-service

Digital Workforce RaaS (Robot-As-A-Service), to środowisko znajdujące się w prywatnej chmurze lub na platformie Azure. Jest ono obecnie najszybszym i najbardziej elastycznym rozwiązaniem pozwalającym na wykorzystywanie Cyfrowych Pracowników. Ponadto, jest pierwszą na rynku oraz jedyną usługą chmury spełniającą normy ISO/EIC 20000 będącą w stanie dostarczyć automatyzacje oznaczone certyfikatem CE. Standardy mogą być rozbudowywane w przypadku specyficznych potrzeb klienta lub narodowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych.

Certyfikowana oraz zabezpieczona platforma Robot-As-A-Service zapewnia naszym klientom mocne narzędzia do monitorowania dając możliwość natychmiastowego wglądu w funkcjonowanie i wydajność procesów.  Aby sprostać wymaganiom naszych klientów Robot-As-A-Service jest usługą dostępną w serwisie 24/7/-365. Mechanizmy automatyzacji są skalowalne, co oznacza, że łatwo można dopasować je do ilości pracy, którą mają wykonać Roboty.

Digital Workforce zapewnia wsparcie w następujących językach: polskim, angielskim, fińskim, szwedzkim, norweskim i duńskim.

Nieustannie rozwijamy zakres naszych usług, doskonalimy swoją wiedzę i umiejętności, aby dostosować się do dynamicznych i ambitnych wymogów naszych Klientów. Jednym z przykładów naszej postawy proklienckiej jest stworzone przez nas narzędzie raportujące; służące do dokładnego monitorowania aktywności wykonywanych przez Cyfrowych Pracowników.


Filmy

 • DWF Academy RPA training

  Level up your organisation’s RPA skills. Get the best-in-class RPA training you need to grow your expertise in building your Digital Workforce. Services include online training, traditional classroom training and interactive workshops.

 • Digital Workforce Repository

  Repository is the client organization’s own object library, where reusable parts are effortlessly collected, and made accessible to the whole robotics team.

 • Ropsu – niestrudzony cyfrowy pracownik Espoo

  Ropsu, robot dostarczany w chmurze, działa w mieście Espoo w centrum domowej opieki nad osobami starszymi. Zadaniem Ropsu jest nadzorowanie adekwatności zasobów ludzkich i składanie zamówień na pracowników tymczasowych.

 • Cyfrowy pracownik vs. człowiek

  Cyfrowy pracownik kontra człowiek w realizacji zadania transferu danych. Kto zwycięży?

 • Automatyzacja procesów poprzez roboty w city of Tampere – doświadczenia i wnioski

  City of Tampere pilotowało trzy różne procesy w systemie informacyjnym pacjenta Pegasos. Maria-Leena Airaksinen i Laura Pasuri z City of Tampere i konsultant rozwiązania Elias Levo z Digital Workforce przedstawiają te projekty pilotażowe.